Jdi na obsah Jdi na menu
 


Posláním našeho sboru není hašení požárů, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale když už je nás při mimořádných událostech někde třeba, tak je to obvykle v případech zvýšených stavů vody ve vsi, kdy dohlížíme na stav průtoku potoka a preventivně odstraňujeme zábrany, které by mohly zapříčinit zatopení majetku našich občanů. Když je třeba tak naši členové pomáhají při odklízení větví po bouřích nebo větrných smrštích. Naše technika je připravena pomoci např. při odsávání vody ze zatopených sklepů nebo studní, nebo k vysátí žump.

Hasičské sbory jsou v současnosti významným spolkem z hlediska společenského života obce. Stejně tak je tomu i u nás. Jsme jedinou organizací, která vyvíjí ve vsi svou činnost dodnes a můžeme se pochlubit již více než stoletou historií. Na kulturním životě ve vsi se podílíme zejména organizováním kulturně-společenských akcí (např. dětského dne), kterými zároveň získáváme prostředky na chod sboru a občasnou odměnu pro členy spočívající v organizování různých akcí pro členy sboru. Dalším zdrojem prostředků pro činnost sboru je např. sběr železného šrotu nebo sběr kamení. Na jaře se také každoročně staráme o vyčištění požární nádrže na návsi.

Soutěže v hasičském umění jsou označovány jako požární sport. Nácviku na soutěže se věnujeme hlavně v průběhu května na prostranství u požární nádrže. Užijeme si přitom vždy spoustu legrace a je to asi jeden z hlavních důvodů proč ve sboru jsme. V týmu ale chybí konkurence a tak nedosahujeme takových výsledků jak bychom si představovali. Ale děláme vše proto, abychom se časem dostali na vyšší příčky než doposud! Kromě družstva mladších mužů se nám v roce 2009 podařilo dát dohromady družstvo starších mužů, a v roce 2010 se nám podařilo přijmout první ženy do našeho sboru a hned se povedlo sestavit družstvo žen, které nás (včetně výše zmíněných družstev) úspěšně reprezentuje od roku 2010 na soutěžích v požárním sportu v okolí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář